Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#GE Healthcare

Vállalkozás Tiszai Balázs

A műtét csak a jéghegy csúcsa, a gond, hogy utána sokszor alig tudunk a betegekről valamit

Világszerte kihívásokat okoz, hogy a komolyabb műtéteken átesett páciensek szervezete összeomolhat, viszonylag sokan halnak meg az operációt követő 30 napon belül. Ezek a halálesetek javarészt megelőzhetők lennének, mert sohasem váratlanul történnek, ám egyszerűen nincs elég kórházi dolgozó ahhoz, hogy észlelhessék a figyelmeztető jeleket, ami szintén nem csak a magyar egészségügy problémája. A megoldást az újgenerációs betegmonitorozó eszközök jelenthetik, ám kérdés, mely intézménynek lesz rájuk pénze.

Vállalkozás Molnár Barbara

Egymilliárd dollárt tol a GE az egészségügybe

Több mint egymilliárd dollárt fektet be az egészségügyi szektorba a GE 2020-ig, hogy világszerte kétmillió egészségügyi dolgozó továbbképzését segítse. A cél, hogy az egészségügyben is megjelenjen a minőség-ellenőrzés és hatékonyság növelése.

Tech hvg.hu

200 ember juthat álláshoz egy IT-játékkal

Rendhagyó megoldást választott a fejlesztők megkeresésében és toborzásban az ipari internetet fejlesztő GE Healthcare: a vállalat egy online programozói versennyel kívánja megtalálni Magyarország legjobb szoftverfejlesztőit, akiket állásinterjúra is elhívnak.

Vállalkozás MTI

Budaörsön nyitott központot egy amerikai multi

Műszaki termékismereti képzési központot nyitott Budaörsön az egészségügyi technológiák fejlesztésével és gyártásával foglalkozó GE Healthcare. Európában ez az első ilyen létesítmény - közölte a társaság pénteken.

Plázs hvg.hu

2013-tól egyszerűbbé válhat a vastagbélrák vizsgálata

Bámulatos egészségügyi fejlesztés kerülhet piacra 2013 végén, ami nem más, mint egy bélben utazó kapszula. Segítségével egyszerűbbé válhat a vastagbélrák diagnosztizálása, amely jelenleg igen kellemetlen vizsgálatot jelent.

Gazdaság Bogár Zsolt

Mit hoz a jövő: megállunk-e az összeszerelő gyáraknál?

Megfelelő ösztönzőkkel az innovációra épülő munkahelyek számát könnyűszerrel meg lehetne triplázni - mondja Reich Lajos, a GE Healthcare magyarországi kutatás-fejlesztési vezérigazgatója, a magyarországi Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) innovációs munkacsoportjának vezetője, aki szerint a válság hatására a világban megszűnt high-tech munkahelyek nagy része a következő két-három évben újrateremtődik. Ennek a folyamatnak szerinte Magyarország is nyertese lehetne, de a kormány támogatáspolitikája gyakran olyan feltételeket támaszt, ami teljesen idegen a kutatás-fejlesztéssel foglalkozó cégek gondolatvilágától. Így a várt hatás helyett épp az ellentéteset éri el.